Festiwal Themersonów 2017

Pogodno podczas tegorocznej edycji Festiwalu Themersonów

20 września 2017

Pogodno to zespół założony w 1996 roku przez Jacka Szymkiewicza alias Budyń, wespół z Adamem Sołtysikiem i Tomaszem Kubikiem. Muzycy zapożyczyli nazwę grupy od szczecińskiej dzielnicy Pogodno, z którą byli związani. „Pogodno” to także tytuł debiutanckiego albumu grupy z 2000 r. Druga płyta grupy „Sejtenik miuzik & romantik loff” była nominowana do Fryderyka 2001 w kategorii muzyki alternatywnej.

Prostota piosenek zespołu dodaje im przebojowości, co ma swoje doskonałe odzwierciedlenie w koncertach Pogodno, które znane jest z zaskakujących aranżacji koncertowych i niezwykłej łatwości w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. „Orkiestra”, czyli singiel promujący płytę „Hajle Silesia. Pogodno gra Fochmanna”, stał się przebojem numer dwa, jak się okazało, największym w historii grupy.

Jesienią 2013 r. zespół w bigbandowym składzie pod szyldem Hajle Silesia nagrał koncert dla TVP2 w ramach cyklu „Made In Polska”. Po okresie hibernacji, w styczniu 2015 r. Pogodno ogłosiło swój powrót z składzie: Szymkiewicz / Macuk / Kozłowski / Pfeif. W międzyczasie członkowie Pogodno zajmowali się pisaniem i produkowaniem piosenek dla innych wykonawców (m.in. Nosowska, Brodka, Natalia Nykiel, Marek Dyjak), graniem w  formacjach Hey, BiFF oraz Zbigniew Wodecki & Mitch & Mitch.

Podczas październikowego koncertu grupy będzie można usłyszeć premierowy materiał z nowej płyty pt. „Sokiści chcą miłości” oraz kilka starszych utworów w zupełnie nowych aranżacjach.

Leave a Reply